JMA center

Japonia Manga Anime

Ultimele subiecte

» Mine >.<
Scris de Eclipse Dum Dec 14, 2008 1:33 pm

» Regrete...
Scris de Eclipse Dum Dec 14, 2008 1:20 pm

» ...:::copiii lunii si cantecul pianului rosu:::...:::original:::...
Scris de Eclipse Dum Dec 14, 2008 1:06 pm

» Informatii despre anime
Scris de Eclipse Mier Dec 10, 2008 11:12 pm

» Parere despre anime
Scris de Eclipse Mier Dec 10, 2008 9:48 pm

» Schimbari de nick-uri.
Scris de Eclipse Sam Dec 06, 2008 11:54 pm

» Ohayo mina-san!^^
Scris de Eclipse Sam Dec 06, 2008 11:02 pm

» Ce manga ati citit?
Scris de Hina-chan Sam Dec 06, 2008 10:56 am

» Hewo there ^.^
Scris de Eclipse Mier Dec 03, 2008 11:04 pm

» Personaj preferat
Scris de CrazyDia Mar Dec 02, 2008 5:34 pm

» Kamikaze Kaitou Jeanne
Scris de CrazyDia Mar Dec 02, 2008 5:29 pm

» Parere despre anime
Scris de Hina-chan Mar Dec 02, 2008 12:38 pm

» Parerea voastra
Scris de Hina-chan Mar Dec 02, 2008 12:30 pm

» Lista anime
Scris de Eclipse Lun Dec 01, 2008 3:47 pm

» Tema!
Scris de Eclipse Lun Dec 01, 2008 3:39 pm

Nu sunteti conectat. Conectati-va sau inregistrati-va

Anime dreams

In jos  Mesaj [Pagina 1 din 1]

1 Anime dreams la data de Vin Mai 02, 2008 5:57 pm

Sunt convinsa ca orice fan anime real a avut cel putin un vis cu personaje anime.... Eu am avut o groaza si am ales sa vi le povestesc si voua ca sa radeti(sau poate nu).

Lectura placuta!

An Kurama dream

Cu o luna in urma:
- Koenma, dar de-abia ne-am intors din ultima misiune! se planse baiatul cu parul negru, nici inalt nici scund, care statea cu picioarele incrucisate pe unul dintre cele cinci fotolii din fata biroului de lemn roscat.
- Yuusuke, nu te mai plange atat!Criminalii nu tin cont de programul tau! il certa copilul ce statea, mai degraba plutea in fata baietilor Yuusuke, Kurama, Hiei si Kuabara.
- Are dreptate! il aproba roscatul,ridicandu-se sa plece. Situatia le fusese prezentata de la inceput, asa ca nu mai dorea sa piarda timpul.
- Si in plus, nu ne-ar prinde rau sa invatam minte niste infractori…lupte ilegale, huh? Iar noi ne vom infiltra ca luptatori….continua Kazuma.

Cu o saptamana in urma:
- Bine ati venit, dragi spectatori! tuna vocea feminina din cabina cu geamuri fumurii de deasupra arenei.
Aceasta seara va incepe cu o lupta intre favorita, Tigrul Alb si un
adversar “proaspat”, demonul vulpe, Youko Kurama.
Multimea era in delir, mai ales barbatii. Toata lumea se ridica in picioare atunci cand in ring isi facu aparitia o fata cu parul argintiu si ochii negri, catifelati, care priveau goi multimea. Pe langa culoarea neobisnuita a parului, se mai remarca si prin urechile mici si albe, coada lunga si doua aripi imense, negre. Nimeni nu remarca, insa, cand isi facuse aparitia Youko.
- Deci cu tine ma lupt? Nu pari prea deosebit! vorbi tanara.
- Nu judeca o carte dupa coperte, niciodata nu e bine, replica baiatul.
- Bene, bene, se prefacu Tigrul plictisita. Ne luptam sau ai de gand sa ma plictisesti? Ori poate vrei sa ma ti in suspans?

Gata, nu mai scriu...desi e cam putin...o las pe alta data.. nu prea mai am timp... poooop! albino

Vezi profilul utilizatorului

2 Re: Anime dreams la data de Vin Mai 02, 2008 7:05 pm

Eclipse

Administrator
Administrator
Yuusuke? Nu am auzit de el. Poate Yusuke.
Vad ca lasi spatiu dupa semnele de punctuatie dar cateodata uiti.
Descrierea e cam putina. Inteleg ca este un vis dar totusi puteai descrie locul, personajele, sentimentele.
Si tot legat de vis: Naratiunea e plecata de mana cu descrierea, iar dialogul e super prezent. Am spus ca inteleg ca este un vis dar daca tot il povestesti fao cum trebuie.
Asta nu e fic si am inpresia ca nici nu o sa fie (chiar daca ti cont de ce am spus tot nu o sa fie). Motivul? Fiinca este vis si visele sunt altceva chiar si cu ce ti-am zis eu.
Dar imi place ideea daca lasam la o parte ce este (mai ales ca nu am prea inteles legatura si nici despre ce e vorba in fragmente dar imi place faptul ca ne povestesti visele tale atat de detaliat aducanduti aminte ce vorbeau personajele).
Astept sa vad ce mai iti aduci aminte si sper ca vei tine cont de ce am subliniat eu fara sa te superi. Si eu ma gandeam sa scriu ceva bazat pe vise da nu mi le amintesc. Si nu as fi putut oricum. Sper sa scri repede ceva si sa evoluezi in scurt timp. Eu o sa te critic in continuare (asta nu prea e critica dar nu am ce sa critic). Dar ca sa te critic trebuie sa mai scri si sa vad ca iei in considerare ce ti-am spus eu sau macar sa imi aduci contra-argumente. Spor la scris! Smile

3 Re: Anime dreams la data de Dum Mai 11, 2008 6:30 am

~Light~

Fan modest
Fan modest
Ehm...poate sunt eu mai grea de cap,dar nu prea inteleg nimic din ceea ce ai scris.adica,actiunea se intampla prea repede,iar descrierea si-a luat vacanta.naratiunea mai salveaza un pic situatia,dar tot nu poate concura cu dialogul omniprezent.in afara de asta,mai ai si cateva greseli de tastare:

+misa_misa+ a scris:biroului de lemn roscat.

biroului din lemn roscat.

+misa+_misa+ a scris:Yuusuke

Yusuke

+misa_misa+ a scris:Kuabara

Kuwabara

+misa_misa+ a scris:o lupta intre favorita, Tigrul Alb

daca nu ma inseala memoria,in anime,Tigrul Alb era genul masculin,dar presupun ca nu mai conteaza daca-i feminin sau masculin ^^'

+misa_misa+ a scris:se mai remarca si prin urechile mici si albe, coada lunga si doua aripi imense, negre. Nimeni nu remarca, insa, cand isi facuse aparitia Youko.

verbul "a se remarca" se repeta suparator intr-un interval prea scurt.

+misa_misa+ a scris:- Nu judeca o carte dupa coperte

-Nu judeca o carte dupa coperta

+misa_misa+ a scris: sa ma ti in suspans

sa ma tii in suspans

si,o ultima remarca:verbele in aceasta "poveste" sunt amestecate prea mult:perfect compus,prezent,imperfect...o mare varza.hotaraste-te daca-i trecut sau prezent si foloseste verbe ce corespund unui anume timp,pe cat posibil.poate ca mi-ar fii placut daca descriai mai mult intamplarile (asa probabil ca as fii inteles ceva),dar in stadiul fic-ului de-acum,pot spune ca mai ai mult de lucrat.anyway,spor la scris in continuare si fii mai atenta pe viitor. Wink

Vezi profilul utilizatorului http://www.from-my-dreams.forumotion.com

4 Re: Anime dreams la data de Dum Iun 01, 2008 7:23 pm

Da...era vorba de Yusuke(cam prin apropierea primelor peisoade scria Yuusuke asa ca nu te invinuiesc)iar Kuabara se scrie cam asa:Kuwabara(nu cred ca ar trebui sa te mai critic deoarece au facuto Adminstratorul si Light...Trebuie sa spun ca am avut si eu vise anime in care eram propriul meu personaj(ciudat am visat o data)Desigur daca +misa_misa+ si Administratorul imi dau voie le voi posta dar nu prea cred ca cineva ar vrea sa postez pe un topic care-i al lui nu? Very Happy Totusi...Interesante povesti(vise)...

5 Re: Anime dreams la data de Mar Iul 08, 2008 6:32 pm

Eclipse

Administrator
Administrator
Desigur daca +misa_misa+ si Administratorul imi dau voie le voi posta dar nu prea cred ca cineva ar vrea sa postez pe un topic care-i al lui nu? Very Happy
La vise nu ai voie fiinca tu ai niste vise si ea are niste vise si aveti alt stil. La fic-uri: iti faci un topic in care postezi fic-ul tau; specifici ca e in colaborare si altfel userul/useri poate/pot posta continuarea/continuarile; specifici ca vrei sa participe anumiti useri sau toti. Nu ai nevoie de acordul cuiva ca sa iti postezi fic-ul sau visele sau altceva (proza, poezi, catece...) dar daca vrei sa postezi o continuare in topicul altcuiva trebuie sa respecte ce am scris mai sus. Daca ai nelamuriri posteaza la topicul ''A se citi' din aceasta sectiune si voi incerca sa raspund.
Pentru fic-uri, poezi, vise.... deschizi un topic separat ca sa nu ne incurcam.

Continut sponsorizat

Sus  Mesaj [Pagina 1 din 1]

Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum