JMA center

Japonia Manga Anime

Ultimele subiecte

» Mine >.<
Scris de Eclipse Dum Dec 14, 2008 1:33 pm

» Regrete...
Scris de Eclipse Dum Dec 14, 2008 1:20 pm

» ...:::copiii lunii si cantecul pianului rosu:::...:::original:::...
Scris de Eclipse Dum Dec 14, 2008 1:06 pm

» Informatii despre anime
Scris de Eclipse Mier Dec 10, 2008 11:12 pm

» Parere despre anime
Scris de Eclipse Mier Dec 10, 2008 9:48 pm

» Schimbari de nick-uri.
Scris de Eclipse Sam Dec 06, 2008 11:54 pm

» Ohayo mina-san!^^
Scris de Eclipse Sam Dec 06, 2008 11:02 pm

» Ce manga ati citit?
Scris de Hina-chan Sam Dec 06, 2008 10:56 am

» Hewo there ^.^
Scris de Eclipse Mier Dec 03, 2008 11:04 pm

» Personaj preferat
Scris de CrazyDia Mar Dec 02, 2008 5:34 pm

» Kamikaze Kaitou Jeanne
Scris de CrazyDia Mar Dec 02, 2008 5:29 pm

» Parere despre anime
Scris de Hina-chan Mar Dec 02, 2008 12:38 pm

» Parerea voastra
Scris de Hina-chan Mar Dec 02, 2008 12:30 pm

» Lista anime
Scris de Eclipse Lun Dec 01, 2008 3:47 pm

» Tema!
Scris de Eclipse Lun Dec 01, 2008 3:39 pm

Nu sunteti conectat. Conectati-va sau inregistrati-va

Ce ai face daca ai avea un Death Note?

In jos  Mesaj [Pagina 1 din 1]

1 Ce ai face daca ai avea un Death Note? la data de Sam Mai 10, 2008 10:34 pm

Byo.Shin

Fan devotat
Fan devotat
Daca as avea un Death Note adevarat l-as folosi
mai mult pentru lucruri bune, dar in caz ca cineva nu mai m-ar lasa in
pace si mi-ar face mult rau l-as folosi altfel si totusi nu as ucide-o
pe persoana respectiva.

Vezi profilul utilizatorului

2 Re: Ce ai face daca ai avea un Death Note? la data de Dum Mai 11, 2008 7:14 am

Daca as avea un Death Note cu siguranta l-as arunca in foc! Nu as avea la ce sa-l folosesc... mai ales ca ar genera scandal intre mine si nu stiu cate persoane... sau poate l-as pastra, dar nu i-as face nimic altceva... il pastrez ca suvenir! :-" Nu vreau ca eu sa fiu invinovatita de moartea a zeci de oameni... kidding! Poate ca mi-as omori cativa profesori... si toti manelistii... si pe Becali, ca si asa ma scoate din sarite! >.<

3 Re: Ce ai face daca ai avea un Death Note? la data de Dum Mai 11, 2008 2:59 pm

~Light~

Fan modest
Fan modest
deci...in primul rand as afla daca e real.so...un infractor sau asa ceva ar muri din start daca nu-i real,de ce sa-mi pierd timpul?dar daca e intradevar ca in anime,situatia se schimba.parca o si aud pe Esca la stiri cum ca in ultima vreme multi raufacatori au murit in moduri ciudate si inexplicabile. anyway,probabil ca daca ar exista un astfel de caiet,agenda sau ce o fi,lumea s-ar schimba enorm.jumatate din populatie ar disparea si toti care au un caiet/agenda neagra in mana pe care scrie "Death Note" ar fi luati drept cine stie ce pericole publice.so...o persoana + Death Note = haos total.daca ar ajunge in mainile mele...probabil ca la inceput as proceda precum Light,apoi m-as plictisi si l-as arunca,ori l-as distruge.oare daca as scrie in el "Death Note" se va auto-distruge? ma rog,eu mi-am spus parerea cel mai bine ar fi sa nu existe (nici nu ma indoiesc de acest lucru,e vorba doar de un anime) si sa nu-l gasesca nimeni.so...daca l-as gasi,probabil ca l-as lasa acolo unde l-am descoperit,fiind constienta totusi,ca va ajunge pe maini rele.dar e mai bine decat sa am eu probleme,nu?

Vezi profilul utilizatorului http://www.from-my-dreams.forumotion.com

4 Re: Ce ai face daca ai avea un Death Note? la data de Sam Sept 27, 2008 6:44 pm

Eclipse

Administrator
Administrator
Ce as face daca as avea un Death Note? Pai as umple foile foarte repede si as face scenarii si o moarte blanda tuturor. Desi nu imi place moartea as omori pe multi fara sa am amintiri, retineri si normal ca as ascunde caietul si nu as vrea sa se afle vreodata de el ca sa nu il foloseasca alti pentru cine stie ce scopuri!

Vezi profilul utilizatorului

Continut sponsorizat

Sus  Mesaj [Pagina 1 din 1]

Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum