JMA center

Japonia Manga Anime

Ultimele subiecte

» Mine >.<
Scris de Eclipse Dum Dec 14, 2008 1:33 pm

» Regrete...
Scris de Eclipse Dum Dec 14, 2008 1:20 pm

» ...:::copiii lunii si cantecul pianului rosu:::...:::original:::...
Scris de Eclipse Dum Dec 14, 2008 1:06 pm

» Informatii despre anime
Scris de Eclipse Mier Dec 10, 2008 11:12 pm

» Parere despre anime
Scris de Eclipse Mier Dec 10, 2008 9:48 pm

» Schimbari de nick-uri.
Scris de Eclipse Sam Dec 06, 2008 11:54 pm

» Ohayo mina-san!^^
Scris de Eclipse Sam Dec 06, 2008 11:02 pm

» Ce manga ati citit?
Scris de Hina-chan Sam Dec 06, 2008 10:56 am

» Hewo there ^.^
Scris de Eclipse Mier Dec 03, 2008 11:04 pm

» Personaj preferat
Scris de CrazyDia Mar Dec 02, 2008 5:34 pm

» Kamikaze Kaitou Jeanne
Scris de CrazyDia Mar Dec 02, 2008 5:29 pm

» Parere despre anime
Scris de Hina-chan Mar Dec 02, 2008 12:38 pm

» Parerea voastra
Scris de Hina-chan Mar Dec 02, 2008 12:30 pm

» Lista anime
Scris de Eclipse Lun Dec 01, 2008 3:47 pm

» Tema!
Scris de Eclipse Lun Dec 01, 2008 3:39 pm

Nu sunteti conectat. Conectati-va sau inregistrati-va

Kamikaze Kaitou Jeanne

In jos  Mesaj [Pagina 1 din 1]

1 Kamikaze Kaitou Jeanne la data de Sam Iun 28, 2008 4:18 pm

kana_chan

Fan nou
Fan nou
~Kamikaze Kaitou Jeanne~

Titlu:Kamikaze Kaitou Jeanne
Episoade:44
Gen:Adventure,SF,Romance,Shoujo,Comedy
Autor:Arina Tanemura
Durata unui episod:Aproximativ 25 min
Limba:Japoneza
Story:
Maron este o scolarita in varsta de 14 ani,aparent normala,si putin cam lenesa.Ea insa e reincarnarea Ioanei d'Arc,pastratoarea pacii in toata lumea.
Fata intalneste pe FinFish,ingerasul ei pazitor,care ii da un mic sceptru prin care sa se transforme in reincarnarea ei,Jeanne,si sa lupte cu demoni care mananca sufletul oamenilor.
Demonii intra in tablouri,iar persoana care atinge sau picteaza tabloul e invadata de demon.
Fata trebuie sa arunce cu un ac mortal in tablou si sa alunge necuratul,strigand"Checkmate",iar demonul devine o piesa de sah.
Problema este ca,Jeanne e urmarita de politie,care crede ca ea fura picturi,deoarece cand alunga demonul,tabloul dispare,si lasa senzatia ca ar fi furat de Jeanne.
Insa,Miyako,fiica detectivului ce ancheteaza cazul"Kaitou Jeanne",e hotarata s-o omoare pe Jeanne.Dar,in viata reala,Miyako e prietena cea mai buna a lui Maron,actuala Kaitou Jeanne.
Politistii o gasesc pe Jeanne deoarece,FinFish lasa politiei mereu cate un bilet pe care scrie ora,data si locul unde va veni din nou Jeanne.Nimeni nu stie de ce Fin face asta,dar probabil ca vrea s-o antreneze din greu pe Jeanne.

Vezi profilul utilizatorului http://anime2008.forumgratuit.ro/

2 Re: Kamikaze Kaitou Jeanne la data de Mar Dec 02, 2008 5:29 pm

CrazyDia

Fan nou
Fan nou
Omg..deci unul dintre anime-urile mele preferate.Ce pot spune,l-am adorat din prima clipa @__@ adica m-a cucerit din prima.
Povestea a fost una chiar buna si originala,mi-a placut ideea cu sigilatu de demoni Smile) si cu transformarea *i'm a mahou shoujo addicted*.Mi-a placut foarte mult Maron prin comportamentul ei si puterea de care a dat dovada,mai ales in ultimele episoade.
In unele parti mi s-a parut ca actiunea merge cam repede de parca ar impinge-o cineva de la spate,dar nu au fost chiar asa de evidente.
Sincer...as fi vrut mai mult de relatia dintre Maron si Chiaki,desi a fost putin siropoasa pe ici pe colo si confuza.
Coloana sonora m-a lasat O.O,pur si simplu ma indragostisem de ea,ajunsesem sa fredonez melodiile #_# si sa stiu versurile.
In principal,anime-ul este unul bun,pacat ca e cam scurt *44 de ep e scurt o.O*,il recomand tuturor care vor o partie mai larga de romance combinata cu actiune.

Vezi profilul utilizatorului http://aboutanime.info

Sus  Mesaj [Pagina 1 din 1]

Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum